Od rozdělení k vzájemnému porozumění

Po roce jsme si pro vás opět připravili studentskou konferenci, tentokrát ve spolupráci se spolkem One Europe, e.V. z Norimberku. Tradičně nebudou chybět ani mladí federalisté z Pasova. Naším letošním tématem (spolu s Česko-německým fondem budoucnosti) je překonávání dělících linií ve společnosti, a konferenci jsme proto dali titul From Division towards Mutual Understanding.

Ve skupinkách i všichni společně budeme diskutovat o kontroverzních tématech současného světa a mediálního prostoru, navštívíme think-tank Evropské hodnoty, zaměřující se na vliv dezinformací na současné mediální scéně, a připomeneme si i události roku 1989.

Nevyhneme se tématům jako gender, náboženství, ale i Evropská unie nebo migrace. Společně srovnáme českou a německou perspektivu na tato témata a mezi mediálními zkratkami se pokusíme najít jejich podstatu.

Konference je čtyřdenní a má intenzivní program. Mimopražští účastníci mohou využít zajištěného ubytování. Strava účastníků je zajištěna po celou dobu konference.

Konference bude probíhat v anglickém jazyce.

Akce je podpořena grantem z Česko-německého fondu budoucnosti.

Program konference

Datum: 14. až 17. listopadu 2019

Účastníci: studenti a mladí lidé z České republiky a Německa, členové z JEF Česká republika, JEF Německo a One Europe, e.V.

Registrace: klikněte zde

Jazyk konference: angličtina

Místo konání: Praha

Kontakt: info@mladievropane.cz, Radka Malcová +420 776 509 051, Jiří Poupa +420 728 650 310, za One Europe, e. V. Andrej Novak +49 173 3541792

Cesko nemecka konference 2018

/